Wave

Lasy w szkle

Przedstawiamy Państwu ofertę lasów w szkle. Posiadamy na stanie zawsze kilka lub kilkanaście sztuk ale również tworzymy kompozycje w szkle na specjalne zamówienie. Do kompozycji wykorzystujemy takie rośliny jak np.:  sukulenty, storczyki, kaktusy, drzewko bonsai, mech, fittonia, hedera i wiele innych.

 

Lasy w szkle to oryginalna kompozycja z roślin, mchu i dekoracji. We wnętrzu naczynia odtwarza się dolne poziomy lasu które to tworzą przyjazny roślinom mikroklimat – zamknięty obieg wodny sprawia, że we wnętrzu panuje stała wilgoć, dzięki skraplającej się parze, która nawadnia też podłoże.

 

Gdzie postawić las w szkle ?

Aby nasza leśna kompozycja mogła się rozwijać, niezbędne jest jej światło słoneczne, aby zachodził proces fotosyntezy. Las w szkle dobrze jest zatem postawić w pokojach od północnej lub zachodniej strony, gdzie słońce nie jest zbyt silne, a delikatnie rozproszone.

Naczynia z roślinami nie powinniśmy też stawiać w pobliżu źródeł ciepła, a więc grzejników, kominków czy w kuchni, gdzie temperatura powietrza wzrasta podczas gotowania posiłków.

Kiedy podlewać las w szkle ?

Wiele zależy od rodzaju roślin, które w nim umieścimy, ale i od poziomu wilgoci w środku naczynia. Kompozycję w słoiku nawadniamy wtedy, gdy ziemia jest mocno wysuszona, a na ściankach nie widać oznak parowania we wnętrzu. 

Jak sprawdzić, czy nasz ekosystem wymaga podlania? Najprostszym sposobem jest sprawdzenie dłonią, czy podłoże jest wysuszone. Jeśli tak, to konieczne będzie nawodnienie roślin.