top of page
Wave

Lasy w szkle

Przedstawiamy Państwu ofertę lasów w szkle. Posiadamy na stanie zawsze kilka lub kilkanaście sztuk ale również tworzymy kompozycje w szkle na specjalne zamówienie. Do kompozycji wykorzystujemy takie rośliny jak np.:  sukulenty, storczyki, kaktusy, drzewko bonsai, mech, fittonia, hedera i wiele innych.

 

Lasy w szkle to oryginalna kompozycja z roślin, mchu i dekoracji. We wnętrzu naczynia odtwarza się dolne poziomy lasu które to tworzą przyjazny roślinom mikroklimat – zamknięty obieg wodny sprawia, że we wnętrzu panuje stała wilgoć, dzięki skraplającej się parze, która nawadnia też podłoże.

 

Gdzie postawić las w szkle ?

Aby nasza leśna kompozycja mogła się rozwijać, niezbędne jest jej światło słoneczne, aby zachodził proces fotosyntezy. Las w szkle dobrze jest zatem postawić w pokojach od północnej lub zachodniej strony, gdzie słońce nie jest zbyt silne, a delikatnie rozproszone.

Naczynia z roślinami nie powinniśmy też stawiać w pobliżu źródeł ciepła, a więc grzejników, kominków czy w kuchni, gdzie temperatura powietrza wzrasta podczas gotowania posiłków.

Kiedy podlewać las w szkle ?

Wiele zależy od rodzaju roślin, które w nim umieścimy, ale i od poziomu wilgoci w środku naczynia. Kompozycję w słoiku nawadniamy wtedy, gdy ziemia jest mocno wysuszona, a na ściankach nie widać oznak parowania we wnętrzu. 

Jak sprawdzić, czy nasz ekosystem wymaga podlania? Najprostszym sposobem jest sprawdzenie dłonią, czy podłoże jest wysuszone. Jeśli tak, to konieczne będzie nawodnienie roślin.

Lasy w szkle: Witaj
bottom of page